Hej från soligt matrum

Nä men alltså, jag har hela dagen suttit oh försökt få ändan ur och skapa inlägg men det är som förbenat – det går inte. Så då gör jag det jag gör bäst; tar en ögonblicksbild och fångar stunden.

Det är sol i matrummet och det är fredag. Två härliga saker ändå.

Jag ska precis slå igen datorn för att snart se en dubbelmatch i fotboll med sonens lag. Det blir inget vidare fredagsmys kanske på några timmar men en helg som ligger framför mig som känns både kul, långsam, jobb, ledig och ganska kravlös. Det är bra grejer det.

Väggen här ovan fyller snart ett år och den har varit så mycket bättre än vad jag vågade hoppas på när jag ritade den. Jag använder sakerna jag har där mycket mer nu när jag ser dem än när de var i skåpen. Det har varit kul att sitta vid hyllan för det är alltid något att låta ögonen vila på. Så jag ger mig själv mer än väl godkänt. Vill du se steg-för-steg på väggen har jag det HÄR och HÄR kan du se hur det såg ut innan vi flyttade in.

Ha en fin fredag så ses vi snart igen. Lovar.

Prenumerera
Notis om
guest

0 Kommentarer
Inline Feedbacks
Visa alla kommentarer

Du kanske också gillar...

0
Vad tycker du? Lämna gärna en kommentar.x
()
x